Вс. Окт 1st, 2023

З початку війни, за останній тиждень лютого на рахунок ЗСУ переказали 6 мільярдів гривень. У березні українці задонатили армії рекордну суму — 8,1 мільярда гривень. І це тільки пожертви через Національний банк України, згідно зі статистикою платформи Опендатабот.

Шалена підтримка війська громадянами цілком зрозуміла. Люди допомагали чим могли: віддавали кошти та речі, самостійно знаходили та закуповували амуніцію, одяг, автівки й усе, що було потрібно захисникам.

Відтоді сума надходжень на рахунки ЗСУ щомісяця поступово зменшувалася. У червні українці перевели для армії пів мільярда гривень, у липні — 1,9 млрд. І на це є об’єктивні причини: з’явилося більше благодійних фондів і волонтерських рухів, а війна знизила рівень доходів громадян.

Проте бренди знайшли креативні рішення, як долучити свою аудиторію до допомоги. З’явилися перші акції та ініціативи, які підтримують Україну не тільки безпосередньо грошовим внеском, а й купівлею товарів чи замовленням послуг. Ось п’ять оригінальних проєктів, спрямованих на допомогу країні. Долучайтеся!

Переможні шкарпетки від Dodo Socks

За шість місяців виробники одягу Dodo Socks зібрали й передали понад 7 мільйонів гривень до фонду «Повернись живим» і добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри».

На сайті компанії додали спеціальний розділ, де можна придбати шкарпетки, пазли та наліпки з патріотичними написами. Всі кошти йдуть на допомогу Україні.

Любов переможе з ОBERIG jewelry

Український бренд прикрас ОBERIG jewelry безоплатно передає каблучки бійцям, які вирішили одружитися під час війни. Також запустив виробництво кулона, весь прибуток від продажу якого перераховує на допомогу ЗСУ. На прикрасах бренду можна побачити українські традиційні орнаменти й символіку.

Реанімобілі за вітамін «Олідетрим»

Бренд вітаміну D «Олідетрим» віддає 50 % від продажу препарату на закупівлю реанімобілів у межах ініціативи «Підтримай себе — підтримай Україну». Гроші збирають до кінця вересня, тож поспішайте відновити баланс надважливого вітаміну й автоматично долучитися до допомоги.

Донати «Менторів в тилу»

Платформа «Ментори в тилу» з’явилася з початком війни. Проєкт зібрав досвідчених фахівців, засновників і менеджерів відомих компаній (Google, Facebook, Amazon, Дія, Vimeo, AJAX тощо) — понад 250 експертів надають професійні консультації, а частину отриманих коштів перераховують до фондів підтримки ЗСУ.

Добра кава від «ОККО»

Мережа АЗК «ОККО» разом з клієнтами зігріває захисників у гарячих точках України кавою та хот-догами. Військові вже отримали 365 тисяч чашок кави та 217 тисяч хот-догів на понад 24 млн грн. Більше ніж 5 млн грн зібрано балами Fishka, решту оплатила мережа АЗК «ОККО».