Вс. Окт 1st, 2023

В Україні очікується новий стрибок цін на продукти. Сезонні овочі та фрукти стануть доступнішими, але вартість деяких товарів буквально злетить, пише today.ua.

Ситуацію на ринку пояснив член економічного дискусійного клубу Олег Пєндзін. Він зазначив, що до кінця року подорожчають м’ясо, молоко та хліб. Експерт вважає, що продукти першої потреби зростуть у ціні після відкриття українських портів. За його словами, йдеться про зростання на 10-15%.

Голова асоціації “М’ясної галузі” Микола Бабенко зазначив, що ціни на м’ясні вироби безпосередньо пов’язані з цінами на зернові, які є кормом для тварин. Вони зараз трохи подешевшали і, здавалося б, ціни на м’ясо мали знизитися. При цьому свинина після початку війни подорожчала наполовину. А це вид м’яса, яке формує вартість інших видів.

Бабенко нагадав, що ситуація склалася несприятливо для споживачів, оскільки утворився дефіцит сировини через брак свиней. Це, своєю чергою, підвищило ціни. У третьому кварталі дефіцит становив уже 30-40%, а до кінця 2022-го він очікується на рівні 50%. Враховуючи падіння пропозиції, підвищений попит та девальвацію гривні, прогнозується зростання цін на сало та свинину.

Ціни на продукти злетять ще на 10-15%: який товар подорожчає найбільше

До 24 лютого кілограм свинячого м’яса коштував 100 грн, а зараз – уже 150 грн. До кінця року ціни зростуть ще. За даними економістів, томатний сік, паста та помідори також не подешевшають. Херсонську область окуповано, але дефіциту на томати не буде завдяки імпорту.