Лис-Борис, перемога на борщовому фронті, “жест доброї волі”, бойові гуси, приїзд до Києва трійці європейських лідерів та інші меми й жарти від АТБ, Епіцентр, Сільпо, Фокстрот, Varus та інших ритейлерів.
В четвер, 7 липня, глава британського уряду Борис Джонсон оголосив, що йде у відставку з поста лідера Консервативної партії та поста прем’єр-міністра. Українські соцмережі зарвалися словами подяки, підтримки і мемами. Відреагували на подію й ритейлери, які, серед іншого, за останні тижні відмітилися й в інших трендових, цікавих українцям, темах у соцмережах. Як вони це робили та хто долучався до хайпа – в огляді RAU.
“Наш великий друже Борисе! Знаючи про Вашу любов до України, мережа торгових центрів Епіцентр запрошує Вас. Нам жаль, що Ви залишаєте посаду Прем’єра, але сподіваємось, що частіше бачитимемо Вас в Україні. Мільйони українців люблять Вас та чекають в гості. Чекаємо Вас і ми – дружня родина Епіцентру”, – написав відкритого листа Епіцентр британському прем’єру.
В “Театрі пива Правда” від iFest почали варити пиво “JohnsonUK”, яке презентують усім наприкінці літа.
У Нова пошта ex-прем’єра Великобританії запросили на роботу. “Борис Джонсон, просто мріємо (і натякаємо): Нова пошта планує виходити на міжнародний ринок і Велика Британія не виняток. А оскільки ми цінуємо швидкість, рішучість та стресостійкість, то Ви для нас — ідеальний кандидат”, – заявили в компанії.
В Kasta заявили, що вже чекають на Бориса Джонсона в Україні знову та вже підготували набори необхідного.
Подякували Джонсону також в Varus. “У Британії видатних громадян Королева посвячує в лицарі. В Україні ми готові посвятити прем’єра з Туманного Альбіону в козаки і наректи його козацьким ім’ям Борис Джонсонюк!”, – заявили в компанії.
Фокстрот без зайвих слів на знак підтримки Бориса Джонсона одяг перуку зі знайомою усім зачіскою на своє лисеня. Вийшов такий собі “Лис-Борис”, на що звернули увагу користувачі в соцмережах.
Те саме зробила мережа магазинів Сільпо, додавши перуку собі на головну світлину профілю. До флешмобу із “Джонсонюком” долучилися Цитрус, Аврора, Копійка, Пузата Хата, мережа АЗК UPG, Укрзалізниця та ряд інших компаній. Схоже, що позитивний досвід із приміркою панами фронтмена Kalush Orchestra Олега Псюка надихнув багатьох.
Жарти про дефіцит солі підхопив український ресторатор Євген Клопотенко, який точно знає, чим можна замінити сіль. “Автора мемчика не знаю, але ним забитий мій дірект. То ж гріх не використати. Цьом”, – написав ресторатор. І порадив додавати у страви продукти, що вже є солоними: соєвий соус, бринзу, сулугуні, взагалі будь-який сир, солоні горішки, оселедець. “Якщо є розсіл з минулорічних огірків/помідорів, то додайте трохи у борщ, і це зробить його солоним”, – поділився лайфхаком Клопотенко.
В АТБ висловили свою позицію щодо зняття радянської символіки з Батьківщини-Матері. Наразі у додатку “Дія” проходить опитування стосовно того, чи варто декомунізувати скульптуру чи ні. Дивні, хіба ж тут є що оговорювати?
Kasta запостила світлини британського принца Луї, як настрій дня. “Пишіть, хто ви сьогодні в коментарях”, – запропонував інтернет-магазин.
Не залишилися ритейлери й осторонь на борщовому фронті. “Сьогодні історична подія для всіх українців! Український борщ було внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони. Борщ – це Україна!”, – написали пафосно 1 липня в АТБ. Флешмоб підтримали KLO, Лоток та багато інших компаній.
Varus продовжив співпрацю з Анастасією Яворською малюнками про “жест доброї волі” і фантазією про вподобання президента Франції Макрона, канцлера Німеччини Шольца та голови ради міністрів Італії Драгі, які їхали до Києва в одному вагоні.
На приїзд трійці лідерів європейських країн у Київ звернули увагу мемом також в ТТТ.
В Сільпо під “жест доброї волі” окупантів цілу інсталяцію створили. “Жесть доброї волі під час атріцатєльного всплитія”, – назвали шедевр сучасного мистецтва у Сільпо.
Епіцентр на кінець червня раптом згадав весняні жарти про бойових гусей та вже культову фразу “Доброго вечора, ми з України!”
Twitter мережі ресторанів Пузата Хата також приєднався до жартівників. Спочатку він висловився стосовно того, що заклад відвідала прем’єр-міністр Швеції, а потім – про дозволи з воєнкомату.
Комп’ютерний Всесвіт нагадує, що треба бути обережними зі своїми бажаннями.
В Sinsay із ситуативами не склалося та й до мемів звертаються застарілих, але теж намагаються бути дотепними. Так скоро й до рівня українських мереж дотягнуться.