Сб. Янв 29th, 2022

Watcom.Україна проаналізував динаміку Shopping Index 2021 у період передноворічних продажів та зафіксував приріст трафіку відвідувачів торгових закладів майже на 30% з 1 по 31 грудня, та в середньому на 6,67% до аналогічного періоду 2020 року.

Як повідомили RAU в прес-службі компанії Watcom.Україна, дані свідчать про поступову стабілізацію ринку та дозволяють обережно прогнозувати подальше покращення становища галузі у 2022 році. Зростанню сприяли як економічні, так і соціальні чинники, а також якісний маркетинг операторів ринку. Серед економічних причин вказано високий рівень ВВП в Україні, стабільність банківської системи, відновлення співпраці з міжнародними інститутами (МВФ).

За даними Держстату, Україна закінчила 2021 рік з рекордно високим ВВП майже $200 млрд, економіка за 9 місяців 2021 року зросла на 2,2%, що позначилося як на оплаті праці, так і на позитивних очікуваннях населення. Банківська система країни демонструвала фінансову стійкість: за попередніми даними, на 1 січня 2022 року міжнародні резерви України досягли майже $31 млрд, що на 6% більше, ніж у минулому.

Серед соціальних факторів можна виділити адаптацію споживачів та операторів ринку до нової реальності – згідно з щорічним глобальним дослідженням ринку роздрібної торгівлі Deloitte в період новорічних свят, тривога щодо пандемії COVID-19 дещо знизилася, що сприяло покращенню споживацьких настроїв та збільшенню бюджетів на покупки.

«Передноворічні продажі у 2021 році пройшли прогнозовано успішно. Якщо аналізувати трафік, можемо констатувати, що зростання почалося на два тижні раніше, ніж минулого року. Фактично спостерігаємо його ще з початку листопада зі стабільним приростом у середньому на 4-6% щотижня. Найбільш вдалим для ритейлу виявився 50-й тиждень (приріст до попереднього тижня – 12,45%, до аналогічного періоду 2020 року – 14,05%), коли споживачі активно відвідували торгові заклади і готувалися до дня Святого Миколая та Різдва, які традиційно широко відзначаються в Україні. Сподіваємось на продовження позитивних трендів у галузі, й у 2022 році всі передумови для цього є», — коментує результати передноворічного трафіку директор Watcom.Україна Сергій Бондар.

Довідка

Watcom.Україна — експерт у галузі оцінки та аналізу потоків відвідувачів. Компанія з 1999 року забезпечує повний спектр послуг у галузі shopper marketing від збору та аналізу даних з рішеннями щодо оптимізації та розвитку бізнесу, а також послуг консалтингу у сфері ритейлу. Shopping Index Україна — це динаміка відвідуваності торгових центрів України порівняно з попереднім тижнем та аналогічним періодом минулого року.