Вс. Окт 1st, 2023

Google направила користувачам своїх платних послуг в Україні повідомлення про їхнє подорожчання на розмір ПДВ, який становить 20%, пише The page.

Це пов’язано з введеним у дію законом про так званий податок на Facebook, ініційованим головою фінансового комітету Данилом Гетьманцевим.

Закон передбачає запровадження 20% ПДВ на онлайн-сервіси, які надаються українським громадянам компаніями-нерезидентами України.

«На виконання місцевого законодавства в Україні Google починає стягувати 20% ПДВ на цифрові послуги для фізичних осіб і підприємців в Україні, які не зареєстровані як бізнес. Якщо у вас є бізнес-рахунок в Україні, це означає, що ви використовуєте його в комерційних цілях від імені зареєстрованої юридичної особи […] Згідно з умовами використання Google Cloud for Business, ви нестимете відповідальність за оцінку та сплату будь-яких податків в Україні», — йдеться в електронному листі компанії.

google-vat-768x635.jpg

Компанія зазначає, що додатковий ПДВ не стосується компаній і підприємців – його стягуватимуть лише на послуги, які надаються фізичним особам.

Нагадаємо, що в червні 2021 року президент підписав закон № 1525-IX, який запроваджує 20% ПДВ на онлайн-сервіси, які компанії-нерезиденти надають українським користувачам. Згідно з новими правилами, запровадженими цим законом, такі електронні послуги оподатковуються ПДВ (20%).

Іноземні компанії, які надають Україні електронні послуги, будуть зобов’язані зареєструватися платниками податку на додану вартість.