Сб. Дек 4th, 2021

За даними дослідження Info Sapiens «Споживчі настрої в Україні», що здійснюється за фінансової підтримки Dragon Capital, у жовтні Індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 68,8 п. Падіння індикатора спричинене зниженням Індексу доцільності робити великі закупи, який зменшився на 5,4 п.

Про це йдеться в повідомленні Info Sapiens, пише biz.censor.

У жовтні 2021 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 68,8, що на 0,3 п. нижче за показник вересня.

Індекс поточного становища (ІПС) впав і складає 66,8, що на 2,6 п. нижче за показник вересня. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 59,7, що на 0,2 п. вище від рівня цього індексу у вересні;
  • індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 5,4 п. та встановився на позначці 73,9.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у жовтні складає 70,1, що на 1,2 п. вище від рівня цього індексу у вересні. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) складає 72, що на 3,8 п. вище за рівень цього показника у вересні;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) знизився на 1,5 п. та складає 61,1;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) зріс на 1,4 п. порівняно з минулим місяцем та складає 77,3.

У жовтні показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 2,3 п. та складає 134,9. Індекс інфляційних очікувань зріс на 1,7 п. та складає 191,9. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань зменшився на 6,2 п. та складає 133,6.

«Загалом ми не спостерігаємо суттєвих змін у жовтні порівняно з вереснем цього року. Однак усі основні індекси суттєво покращилися порівняно до жовтня попереднього року, окрім інфляційних очікувань. Так Індекс споживчих настроїв збільшився за рік на 6,4 п. Зросла також впевненість українців у національній валюті: Індекс девальваційних очікувань впав на 27 п.» – заявили в Info Sapiens.

Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі вибіркового обстеження домашніх господарств країни. Під час дослідження опитують 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення й розмір населеного пункту. Із дослідження «Споживчі настрої» вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. Статистичне відхилення не перевищує 3,2%. У квітні й травні 2020 року опитування було проведене методом телефонного інтерв’ю із дзвінками на мобільні номери. Польовий етап даної хвилі тривав з 3 по 29 червня.

Споживчі настрої українців погіршилися, – дослідження 01

Споживчі настрої українців погіршилися, – дослідження 02

Джерело:  Info Sapiens