Вт. Окт 26th, 2021

Обсяг «сірої» економіки України становить 30% ВВП. Про це повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко під час міжнародного економічного форуму, пише liga.net.

«Є різні оцінки «сірої» економіки. Ми в Нацбанку вважаємо, що це до 30% ВВП. Якщо говорити про обсяг заощаджень громадян України, які перебувають поза банківською системою після 2010 року, то він дорівнює $30-35 млрд» – цитує агентство голову НБУ.

Він додав, що підрахунок накопичень здійснено за методологією платіжного балансу. Відсутність оцінки до 2010 року пояснюється проблемами в статистиці.

«Що стосується питання, як дістати ці гроші «з-під матраца», – це небанківський фінансовий ринок. Сьогодні цей ринок більш динамічний, його шлях до клієнта коротший, ніж у банків» – зазначив голова НБУ.

Шевченко повідомив, що Нацбанк ініціював оновлення законодавчої бази небанківського фінринку, тому що нинішні закони були прийняті 20 років тому.

«До кінця року ми це пройдемо, у нас хороша залученість профільних асоціацій», – сказав Шевченко.

Голова Нацбанку констатував, що у громадян є кілька варіантів інвестування: депозити і нерухомість, а також ОВДП.

  • 29 червня 2021 року мінекономіки оцінило обсяг тіньової економіки України в 2020 році в 30% від ВВП країни (1,25 трлн грн від ВВП за 2020 рік) і він за рік зріс на 3 процентних пункти.
  • 7 жовтня НБУ затвердив вимоги щодо розкриття небанківськими фінансовими установами повної інформації про умови споживчих кредитів і про повну вартість кредиту для споживача.