Вт. Окт 26th, 2021

Керівники громадського об’єднання «Борошномели України», Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) і об’єднання «Укрхлібпром» відкликали підписи під меморандумом за обсягами вивезення зерна в 2021/2022 маркетинговому році, пише The Page.

Виробники хліба відкликали підписи тому, що їхні позиції щодо граничних обсягів експорту української пшениці були проігноровані.

Відповідний лист, надісланий на адресу голови Міністерства агарної політики і продовольства Романа Лещенка, підписали директор «Борошномелів України» Родіон Рибчинський, президент ВАП Юрій Дученко й голова об’єднання «Укрхлібпром» Олександр Васильченко.

«Своє рішення про відкликання погоджень підписанти листа пояснили тим, що в межах робочих зустрічей за погодженням додатку до меморандуму, який визначає граничний обсяг експорту української пшениці в 2021/2022 маркетинговому році (липень-червень), позиції зазначених асоціацій «були проігноровані, що, у такий спосіб загалом нівелює положення ст. 1 підписаного меморандуму», — зазначено в повідомленні.

Причина відкликання підписів

Учасники зернового ринку й Мінагрополітики 5 липня підписали меморандум про взаєморозуміння на 2021/2022 маркетинговий рік. У додатку до меморандуму зазначається, що граничні обсяги експорту сільгосппродукції сторони збиралися підписати після того, як стануть відомі обсяги зібраного врожаю.

Вони підписують цей документ щорічно з 2011 року для збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями України.

Учасники ринку в січні 2021 року погодили граничний обсяг експорту кукурудзи на 2020/2021 маркетинговий рік розміром 24 млн тонн і внесли відповідні зміни до додатку меморандуму.

До цього в зерновому меморандумі на минулий маркетинговий рік, підписаний у серпні торік, містилася погоджена позиція щодо експорту пшениці й жита на рівні 17,5 млн тонн і 16 тис. тонн відповідно.