Пт. Сен 17th, 2021

Як розповіло The page джерело в Державній податковій інспекції, великі тютюнові компанії скорочують закупівлю акцизних марок для тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕНів).

«Дійсно, до кінця року закупівля різко знизилася. Philip Morris, наприклад, її майже припинив. У листопаді-грудні компанія взагалі нічого не купить», — пояснив співрозмовник видання.

Головна причина зниження закупівлі акцизних марок для ТВЕНів — стагнація ринку, яка почалася після зростання ставок акцизного збору, вважає експерт Борис Кушнірук.

«Верховна Рада ухвалила рішення про збільшення ставок, сподіваючись зібрати більше податків. Як завжди, все пішло не за запланованим сценарієм — почався спад легального ринку, внаслідок якого держава тільки втратила в податках порівняно з тим, що отримувала раніше», — зазначив експерт.

Найбільший спад, за його словами, очікується наступного року.

Раніше Philip Morris прогнозував зниження легального ринку тютюновмісних виробів для електричного нагрівання в 3,1 раза порівняно з минулим роком — до 1,5 млрд шт. — через підвищення акцизного податку на ці вироби із січня 2021 року на 320%.