Пт. Сен 17th, 2021

Україна трохи втратила в обсягах експорту в ЄС товарів сільськогосподарського виробництва, але залишається на четвертій позиції в п?ятірці найбільших експортерів.

Як передає allretail.ua з посиланням на Укрінформ, про це йдеться в звіті з торгівлі ЄС сільськогосподарською продукцією в період з січня по квітень 2021.

«У топ-напрямки агропромислового імпорту в ЄС за перші чотири місяці 2021 входять Бразилія, Сполучені Штати, Великобританія, Україна і Китай. На ці країни припадає 34% від загального обсягу такого імпорту», — йдеться в доповіді.

Разом з тим, Україна, поряд з Великобританією, виявилася серед країн, експорт яких в ЄС у вимірі сільськогосподарської продукції за перші чотири місяці 2021 року знизився в порівнянні з таким же періодом 2020 року. Для України в поточному році цей показник склав в абсолютних цифрах 1874 млн євро (-452 млн. євро, або -19,4%). Зниження обсягів експорту відбулося за рахунок зменшення обсягів поставок в ЄС насіння кукурудзи та соняшнику. При цьому на Україну припадає 4,9% від загального експорту такої продукції в ЄС, країна залишається на четвертій позиції серед найбільших експортерів в країни Європейського Союзу.

У переліку найбільш важливих напрямків для європейського експорту Україна знаходиться на 13-й позиції, на її частку припадає 1,5% європейського експорту сільськогосподарської продукції. В абсолютних показниках протягом перших чотирьох місяців в поставках таких товарів з ЄС в Україну зафіксовано зростання на 7,3% — до абсолютного показника в 1024 мільйонів євро (+69 млн. євро).