Ср. Июл 28th, 2021

Україна і Китай могли б підписати договір про зону вільної торгівлі (ЗВТ), який, якщо буде укладений на рівноправних умовах, дав би поштовх українській економіці.

Таку думку висловив експерт із міжнародних питань Олексій Коваль у програмі «5 вопросов» телеканалу «Дом», пише Укрінформ.

У разі підписання угода про ЗВТ між Україною та Китаєм могла би «підштовхнути в позитивному ключі економіку України, якщо така зона буде підписана на рівноправних умовах. Я скажу, що Китай навіть готовий йти на поступки. Тобто він готовий свій ринок відкрити навіть більше, ніж ми готові його відкрити для китайських товарів», — зазначив Коваль.

Він наголосив, що для України Китай є першим і найголовнішим партнером за обсягами торгівлі. Так, минулого року товарообіг між державами становив понад 15 млрд дол.

«Китай — друга економіка за обсягами ВВП у світі. Зростання китайської економіки за перше півріччя цього року становило 12,7%. Це попри всі проблеми, попри пандемію. Це зростаюча економіка, вона активно розвивається. Крім того, саме зараз, цього року Китай ухвалив рішення відкрити свій ринок для іноземних товарів. І, загалом, ці товари користуються попитом», — пояснив експерт.

Традиційно Україна експортує до Китаю продукти сільського господарства та металургії. І зараз КНР готова відкривати свій ринок для високоякісних, екологічно чистих і конкурентних товарів із різних країн, додав Коваль.

«От саме в період пандемії, коли багато ринків закриваються, Китай дає можливість країнам збільшувати поставки своїх товарів на китайський ринок», — зазначив він.

Раніше повідомлялося, що Президент України Володимир Зеленський і голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін провели телефонну розмову, під час якої обговорили, зокрема, боротьбу з пандемією коронавірусу і торгово-економічні відносини. Керівники держав також домовилися укласти угоду про безвіз між Україною й Китаєм.