Ср. Июл 28th, 2021
Міністерство економіки розробляє систему міжгалузевого балансу, в рамках якої визначило 5 точок зростання української економіки.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

«У Міністерстві економіки розробляється система міжгалузевого балансу. Головна мета – це пошук точок росту, які при найменших інвестиціях можуть дати найбільший мультиплікаційний ефект. На сьогодні вибрано 5 таких стратегічних точок. Це близько 12 кодів виду економічної діяльності», – сказав Любченко.

За його словами, такий підхід дозволить спрямовувати державну підтримку на точки зростання економіки, які даватимуть найбільший ефект. Любченко повідомив, що Мінекономіки вже готове презентувати розроблену систему.

Як повідомлялося, на фоні покращення ситуації з пандемією, у другому кварталі 2021 року всі сектори економіки продемонстрували кращі темпи зростання, тому за підсумками року в уряді очікують на зростання економіки на понад 4%.

За прогнозом Мінекономіки, валовий внутрішній продукт (ВВП) України за підсумками 2021 року зросте на 4,1% порівняно із 2020-им. Динаміка ВВП за перший квартал відповідає раніше прогнозованим тенденціям. Проте за підсумками другого кварталу 2021 року очікується, що ВВП вийде на позитивний тренд.

За прогнозами Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), валовий внутрішній продукт України зростатиме у 2021 та у 2022 роках на 3,5%.