Пт. Сен 17th, 2021

Інфляція прискорилися за підсумками травня до 9,5% в річному вираженні, перевищила траєкторію прогнозу Національного банку України (НБУ).

Як повідомляє прес-служба Націнального банку, таким чином інфляція виявилася вищою за траєкторію прогнозу, опублікованого в квітні, пише allretail.ua.

Згідно з коментарем НБУ, це перш за все пов?язано з істотним подорожчанням природного газу та соняшникової олії.

Крім того, збільшилися темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари (до 11,2% рік до року), перш за все через подальше підвищення світових цін на продукти харчування.

Також прискорилося зростання вартості послуг (до 8%). Найбільше подорожчали послуги громадського харчування, культури і відпочинку, оренди, утримання та ремонту житла, а також курси іноземних мов і мобільний зв?язок.

Внаслідок стійкого споживчого попиту прискорилося зростання цін на непродовольчі товари (до 1,4%).

Крім того, збільшилися темпи зростання адміністративно регульованих цін (до 17,3%). Зокрема, вартість природного газу для населення різко зросла через підвищення світових цін і низьку базу порівняння.

Також прискорилося подорожчання палива (до 37,4%) у зв?язку з підвищенням світових цін на нафту і зі збереженням високого попиту з боку населення.

У той же час сповільнилися темпи зростання цін на сирі продукти харчування (до 7,1%) завдяки значним запасам врожаю минулого року і розширенню пропозиції.

«Протягом найближчих місяців інфляційний тиск буде зберігатися насамперед через високі світові ціни, зокрема на енергоносії та продовольчі товари», — відзначають в НБУ.