Вт. Июн 15th, 2021

Верховна Рада проголосувала у другому читанні і в цілому за законопроект №2051-1, спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій, повідомляє RAU.

Законом «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» забороняється розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

  1. надтонких пластикових пакетів;
  2. тонких пластикових пакетів;
  3. оксорозкладних пластикових пакетів.

Ця заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, підлягають вилученню з обігу. «За» проголосували 297 депутатів.

Якщо президент підпише закон, він набуде чинності з наступного дня після публікації. Проте більшість статей закону почнуть працювати за шість місяців, а заборона на розповсюдження пакетів і покарання за це почне діяти за дев’ять місяців з моменту публікації закону.

Якщо заклади торгівлі, харчування та послуг упіймали на платному чи безоплатному розповсюдженні пластикових пакетів, їм доведеться заплатити від 8500 до 17 000 грн. За повторне порушення протягом трьох місяців – від 17 000 до 34 000 грн.

Якщо ж на безплатному розповсюдженні пластикових пакетів упіймають інший суб’єкт господарювання, штраф буде від 1700 до 3400 грн.