Вт. Июн 15th, 2021

Міжнародний валютний фонд (МВФ) залишається у стані переговорів з Україною та очікує більшого прогресу для надання другого траншу за програмою stand-by. Про це заявив у четвер, 6 травня, представник МВФ Джері Райс на традиційному брифінгу у Вашингтоні.

«Дискусії тривають», — констатував Райс, якого цитує агентство новин «Інтерфакс-Україна», передає dw.com. Представник МВФ нагадав, що серед основних тем залишаються збереження незалежності Нацбанку та продовження політики гнучкого обмінного курсу, середньострокова фіскальна стабільність, боротьба з корупцією і поліпшення корпоративного управління.

Нагадаємо, віртуальна місія МВФ щодо першого перегляду затвердженої у червні 2020 року програми stand-by, що тривала з кінця 2020 року, в середині лютого завершилася без рекомендації про надання другого траншу. Крім того, глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність додаткових дискусій і більшого прогресу з боку України.

Багато проблемних питань

Згідно з даними агентства «Інтерфакс-Україна», серед проблемних питань залишається, зокрема, ухвалення закону про Вищу раду правосуддя та усунення підстав для побоювань МВФ щодо втручання в роботу НАБУ і САП. Для позитивного результату необхідні також ухвалення вже внесених до Верховної Ради нових поправок до закону про Нацбанк і банки та відмова від обмеження цін, запроваджених цієї зими на енергоринку, а також більша зрозумілість щодо бюджетних планів на 2022 рік і аудиту COVID-фонду.

Міністр фінансів Сергій Марченко очікує надходження другого траншу у вересні цього року, а в партії «Слуга народу» розраховують у травні ухвалити всі необхідні для цього закони.

Раніше в українському уряді розраховували на цьогорічні позики від МВФ на загальну суму 2,2 мільярда доларів США.