Вт. Июн 15th, 2021

Amazon прагне домінувати у всіх областях роздрібної торгівлі, на який ринок би він не виходив. Але є кілька конкурентних стратегій, які допоможуть вижити на одному ринку з ним.

Старший редактор відділу технологій порталу Chane Store Age Ден Бертіау підготував кілька рекомендацій локальним гравцям на випадок, якщо на їх ринок буде виходити американський гігант Amazon. Портал RAU пропонує ознайомитися з ними.

Останнім кроком омніканального гіганта Джефа Безоса по струсу світової роздрібної торгівлі стало недавнє оголошення про те, що він відкриє The Amazon Salon – високотехнологічний перукарський салон-магазин в Лондоні. У ньому будуть випробувані “новітні галузеві технології”, включаючи консультації по волоссю з доповненою реальністю, які дозволять клієнтам побачити, як буде виглядає новий колір волосся або стиль. Ще одна технологія The Amazon Salon дозволить покупцям вибирати продукт, переглядаючи інформацію на екрані дисплея, і при бажанні замовити товар, відсканувавши QR-код. Кожному клієнту Amazon дасть один зі своїх планшетів Fire для користування під час прийому, встановить розділові екрани між місцями для укладання і запропонує безкоштовну маску для обличчя.

На даний момент Amazon став універсальним конкурентом роздрібної торгівлі. Кожен рітейлер будь-якого розміру від місцевих гравців до глобальних мереж повинен виробити стратегію боротьби з потенційною загрозою Amazon заради збереження своєї частки ринку. Хоча єдиного плану конкуренції з Amazon не існує, ось три підходи, які можуть стати в нагоді.

Приєднуйтесь до них

Amazon може виступати в якості дуже ефективного партнера, особливо для невеликих роздрібних продавців. Amazon Marketplace надає невеликим (і навіть великим) продавцям доступ до своєї великої бази онлайн-клієнтів. Fullfilment by Amazon (FBA) керує зберіганням, комплектацією, упаковкою, доставкою, обслуговуванням клієнтів, а в деяких випадках навіть поверненнями для своїх роздрібних продавців.

Крім того, Amazon пропонує іншим рітейлерам використовувати свою торговельну платформу Just Walk Out для здійснення покупок без касира, які вже три роки вони самі використовують в магазинах Amazon Go. Хоча деякі спостерігачі галузі висловили побоювання щодо обміну конфіденційною діловою інформацією з Amazon (побоювання, які Amazon публічно заперечує), в деяких ситуаціях може мати сенс використовувати спільний підхід до конкуренції з омніканальним титаном.

Боріться з ним

Особливо для великих рітейлерів, які можуть дозволити собі власну версію легендарної технології Amazon Lab 126, пряма протидія інноваціям компанії може принести дивіденди. До гучних прикладів відноситься запуск Walmart конкурента Amazon Prime – програми членства Walmart+; пілотний проект Kroger по створенню розумного візка для покупок KroGO, схожою на Amazon Dash; оновлення Google свого онлайн-майданчика Google Shopping за допомогою таких функцій, як персоналізовані домашні сторінки покупців, реклама покупок YouTube Discovery, відстеження цін і пряма реклама через Gmail.

Навіть дрібні роздрібні мережі, яким не вистачає масштабних внутрішніх інноваційних можливостей, можуть слідувати цим шляхом. Рішення “Електронна комерція в коробці”, такі як Shopify і BigCommerce, швидко зростають як альтернативи Amazon Marketplace, а платформи доставки за запитом, такі як Instacart, керують виконанням замовлень для все більш широкого кола роздрібних вертикалей.

Інші розробники та постачальники послуг також готові співпрацювати з більш дрібними роздрібними компаніями, щоб допомогти їм масштабувати практично будь-яку діяльність до більш конкурентоспроможного рівня, і можуть запропонувати особливо вигідні умови для експериментального розгортання.

Не відступайте від курсу У деяких випадках компанія вже може мати рішення, послугу або стратегію, яка ефективно конкурує з Amazon. Наприклад, ряд роздрібних операторів від Wayfair до American Furniture Warehouse пропонують інструменти 3D-планування приміщень, які служать протилежністю Amazon Showroom.

Дочірня продуктова компанія Amazon Whole Foods нещодавно почала пропонувати віртуальну примірку косметики, але також надходять і безліч інших магазинів краси, включаючи Ulta Beauty. Перш ніж залучати стороннього партнера (або навіть саму Amazon) для конкуренції з Amazon, спочатку перегляньте існуючі корпоративні пропозиції і подумайте, що вже може бути використано для підтримки зусиль компанії.