Сб. Апр 10th, 2021

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розглядає питання видачі найближчим часом ліцензій на імпорт додаткових 50 тис. тонн цукру-сирцю, повідомило відомство на сайті у четвер, передає Інтерфакс-Україна.

«Собівартість цукру з ввезеної цукрової сировини становить приблизно 20 грн за кілограм. Відповідно, після здійснення імпорту найближчими тижнями цінова ситуація вирівняється і цукор стане доступнішим для українців. Тим часом, у парламенті розглядається можливість тимчасового обнулення імпортного мита на ввезення цукру білого до України, що також сприятиме насиченню внутрішнього ринку цукром», — зазначив заступник міністра економіки Тарас Висоцький, слова якого наводить прес-служба.

Він уточнив, що в лютому-березні також було завезено 40 тис. тонн цукру за встановленою тарифною квотою з нульовою ставкою мита відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

За даними Мінекономіки, імпорт додаткового цукру-сирцю дасть змогу забезпечити переробні галузі достатньою кількістю сировини, що наситить ринок і приведе до зниження роздрібної ціни у торговельних мережах.

Як повідомлялося, Антимонопольний комітет України (АМКУ) 5 квітня розпочав розслідування за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації цукру проти групи компаній «Астарта» і ТОВ «Радехівський цукор» (Львівська обл.), які протягом вересня-листопада 2020 року схожим чином підвищували ціни на цукор, середнє підвищення становило 48%.