Сб. Май 8th, 2021

Українська економіка після спаду на 4% минулого року цьогоріч зросте на 3,9%, а в наступному році – на 4,3%.

Такий поліпшений макропрогноз оприлюднив днями в регіональному звіті Deutsche Bank (DB), який в грудні минулого року очікував зростання в 2021 і 2022 роках відповідно в 3,5% і 3,9%, передає finance.ua.

Згідно з оприлюдненими днями в регіональному звіті DB даними, аналітики банку також підвищили оцінки інфляції, поточного рахунку і дефіциту держбюджету. Зокрема, на їхню думку, середньорічна інфляція збільшиться з 2,7% в минулому році до 9% у цьому (попередній прогноз – 6%), після чого знизиться до 5,8% в наступному (5,5%).

Прогноз дефіциту поточного рахунку поліпшений в цьому році до 0,6% ВВП (з 1,5% ВВП), в наступному – до 2,2% ВВП (з 2,5% ВВП), а дефіциту бюджету – до 5,3% ВВП і 4,3% ВВП (з 5,5% ВВП і 4% ВВП).

У звіті Deutsche Bank підвищив оцінку України від рівня “слабкі перспективи” (underweight) до “нейтральної” (neutral). Аналітики відзначили, що ставки по ОВДП підросли, гривня стабільна, і більша частина коригувань вже відбулася на валютному ринку в 2020 році.

Водночас вони вказують, що підвищений ціновий тиск і геополітична напруженість, а також тривалий перший перегляд програми stand-by з Міжнародним валютним фондом (МВФ) ускладнюють більш оптимістичний погляд на Україну, позиції якої як і раніше виглядають значно слабше, ніж в 2019 році. На думку авторів звіту, гривня все ще недешева на основі фундаментальних моделей справедливої ??вартості, і в цілому за коефіцієнтом “ризик-винагорода” Єгипет виглядає привабливіше від України.

Коментуючи можливе включення ОВДП України в GBI-EM індекси J.P. Morgan, DB оцінив можливий приплив на український ринок внутрішніх запозичень в $0,3-0,5 млрд, допускаючи, що після включення сума може ще істотно зрости протягом наступних декількох місяців.