Вт. Июн 15th, 2021

2020 рік видався складним для бізнесу в цілому і для сфери ритейлу зокрема. Навіть сезон різдвяних продажів не зміг врятувати ситуацію: Shopping Index від Watcom.Україна показав, що в середньому річні показники трафіку торгових центрів у 2020 році впали на 26.5% у порівнянні з 2019.

На думку аналітиків Watcom.Україна, падінню 2020 сприяли декілька факторів:

  • впровадження локдаунів, під час яких торгові центри не мали можливості працювати взагалі;
  • карантинні обмеження, що призвели до органічного зниження кількості відвідувачів ТЦ та переорієнтації їх на digital-канали та систему замовлень;
  • перехід потенціальних покупців на віддалену роботу та зменшення попиту на деякі категорії товарів для офісу;
  • негативні очікування, що стимулювали споживачів економити.

Якщо проаналізувати період передноворічних акцій, можна відмітити, що трафік в торгівельних центрах був в середньому нижчим, ніж торік, але починаючи з 50 тижня відбулося очікуване зростання потоку відвідувачів. В цілому показники Shopping Index за грудень 2020 року виросли на 13.2% у порівнянні з листопадом.

Найбільша відвідуваність торгових центрів спостерігалася в останні робочі дні року 28.12-31.12.2020. Вона була навіть віщою на 3% відносно вихідних попереднього тижня 26.12-27.12.2020.

Найбільше зростання трафіку передбачувано відбулося в магазинах сегментів одягу та електроніки.

Довідка

Watcom.Україна — експерт в області оцінки та аналізу потоків відвідувачів. Компанія з 1999 року забезпечує в СНД повний спектр послуг в області shopper marketing: від збору і аналізу даних до рішень по оптимізації і розвитку бізнесу, а також послуг консалтингу в галузі рітейлу.

Shopping Index Україна — це динаміка відвідуваності торгівельних центрів України в порівнянні з попереднім тижнем і аналогічним періодом минулого року.