Вт. Июн 15th, 2021

Трейдери зерном не можуть виконувати форвардні контракти і шукають захисту в уряду через неврожай і, як наслідок, високої ціни на кукурудзу.

Для вирішення проблеми форвардних контрактів Мінекономіки до завтра приймає пропозиції від профільних асоціацій, повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, передає The page.

Трейдери вважають, що «Україна повинна підтвердити статус надійного гравця на міжнародних ринках сільгосппродукції і виконувати свої торгові зобов’язання, зокрема, за форвардними контрактами».

Для цього необхідно створити механізми, які в адресному порядку допомагатимуть виконувати домовленості сільгоспвиробникам, які постраждали від негоди та неврожаю.

Про це йшлося на зустрічі керівництва Мінекономрозвитку з представниками аграрних асоціацій і Торгово-промислової палати України щодо виконання зобов’язань за форвардними контрактами в умовах форс-мажорних обставин.

«Ми всі розуміємо і цінуємо той прогрес, який Україна зробила за останні 5-10 років з точки зору збільшення виробництва і обсягів експорту. І ми всі розуміємо, що зобов’язання за форвардними контрактами повинні бути виконані. Однак ми повинні врахувати ту ситуацію, в якій опинилися аграрії внаслідок погодних умов. Тому ми закликаємо всіх до пошуку розумного і компромісного рішення в цій ситуації», — зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко.

Оскільки трейдери не готові самостійно брати на себе збитки і ризики, на зустрічі домовилися, що профільні асоціації направлять свої пропозиції в міністерство впродовж двох днів. Наступна нарада з напрацювання рішень відбудеться 28 жовтня.