Ср. Июл 28th, 2021

Світовий ринок ПК (ноутбуки, настільні комп’ютери і робочі станції) в третьому кварталі поточного року виріс на 12,7% в річному вимірі і досяг 79,2 млн одиниць. Це найвище зростання за останні 10 років. Такі дані наводить аналітична компанія Canalys, повідомляє The page.

8n0qe-y2hjeabkbhhzgef9h00mwoifb.png

Головною причиною сплеску продажів аналітики вважають масовий перехід на віддалену роботу на тлі пандемії коронавирусу.

Постачання ноутбуків досягли 64 млн одиниць (майже стільки ж, скільки в рекордному четвертому кварталі 2011 року, коли було 64,6 млн). Їх відвантаження зросли на 28,3% в порівнянні з минулим роком, а настільних комп’ютерів і робочих станцій — впали на 26,0%.

Lenovo повернула собі перше місце на ринку ПК в третьому кварталі з ростом на 11,4%, її поставки перевищили позначку в 19 млн од. HP показала настільки ж вражаюче зростання на 11,9%, посівши друге місце з 18,7 млн відвантажених пристроїв. Dell на третьому місці, вона втратила 0,5%. Apple і Acer замикають п’ятірку лідерів, показавши зростання на 13,2% і 15,0% відповідно.

bezymyannyy.png

«Довгостроковий вплив пандемії на те, як люди працюють, вчаться і співпрацюють, створить значні можливості для виробників ПК в найближчі роки, — вважає Рушаб Доши, директор з досліджень Canalys. — Оскільки грань між роботою і сімейним життям стає все більш розмитою, важливо позиціонувати пристрої відповідно до широкого спектру сценаріїв використання, приділяючи особливу увагу мобільності, можливості підключення, часу автономної роботи, а також якості дисплея і звуку ».

На його думку, можливості для зростання також забезпечить диференціація продуктів для охоплення ключових сегментів, таких як освіта та масові ігри. Крім самих ПК, зросте потреба в аксесуарах для спільної роботи, нових послугах, пакетах підписки і підвищеної уваги до безпеки кінцевих точок. Ці тенденції принесуть найбільшу користь постачальникам, які пропонують комплексні рішення, що дозволяють їх клієнтам вносити структурні зміни в свою діяльність.

Додатково

За останні кілька років інтернет речей з грандіозної фантастичної концепції перетворився на повсякденне явище. Згідно з прогнозом Business Insider, до 2030 року в світі буде 125 млрд пристроїв — складових інтернету речей.