МВФ не дає третій транш Україні: які проблеми стали на заваді?

МВФ не дає третій транш Україні, моніторингова місія не приїжджає. Однак міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що це поки нічого «такого» не означає. Про це він заявив в інтерв’ю діловому тижневику «Перша Шпальта», передає The page.

«Це означає, що в нас на цьому етапі йде комунікація, ми в програмі, є певні питання, які ми зараз вирішуємо. І я не бачу жодних проблем на цьому етапі», — зазначив міністр.

Водночас він не може сказати, що в переговорах «усе ідеально».

Маяки, які виставлені МВФ, Україна виконує. Створені єдині юридичні особи на митниці й у податковій службі, виконано маяки щодо роботи з кредитами, які не працюють, і щодо ринку газу, найближчим часом буде виконано маяк щодо статуту «Нафтогазу». Тобто всі п’ять маяків практично виконано.

Але річ не тільки в маяках. «Є питання роботи антикорупційних органів, питання щодо обмеження заробітних плат членів наглядових рад. Це ключові питання, які зараз ставить МВФ», — пояснив Марченко.

Додатково

Глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман закликав дотримуватися принципів управління Національним банком. Про це йдеться в його заяві у зв’язку з конфліктом навколо двох членів правління НБУ.

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю тижневику «Перша Шпальта» розповів, чого чекати Україні в разі неотримання траншу від МВФ 2021 року й чи узгодив Фонд проєкт державного бюджету на 2021 рік.