Будівництво та ритейл посприяли уповільненню загального падіння економіки

За підсумками восьми місяців Мінекономіки оцінює падіння ВВП в 5,8%. Про це йдеться в Огляді економічної активності (січень — серпень 2020 року), передає The page.

bezymyannyy.png

У серпні майже всі види економічної діяльності показали уповільнення темпів падіння, а деякі — навіть зростання.

Так, в серпні обсяг усіх будівельних робіт збільшився на 7,2% (в липні був спад на 1,1%). Основним позитивним фактором було активне проведення дорожніх робіт. Водночас, в житловому будівництві спостерігалося значне скорочення, в тому числі через зниження попиту на житлову нерухомість на початкових стадіях будівництва. Зниження інвестиційної активності підприємств позначилося на скороченні обсягів будівництва нежитлових будівель.

Відновлення економічної активності в деяких сферах економіки на тлі пом’якшення карантину, а також реалізація відкладеного попиту, покупки товарів для забезпечення дистанційної роботи та навчання сприяли поліпшенню ситуації в ритейлі. Як слід його обсяг в серпні виріс на 8,5%, а за підсумками восьми місяців — на 6%.

Серед негативних факторів, що впливають на економіку, міністерство відзначає низьку інвестиційну активність, серед позитивних: адаптацію до умов карантину, збереження відносно високої купівельної активності, сприятливу кон’юнктуру на світових ринках.

Окремо Мінекономіки виділяє тенденцію падіння в сільському господарстві, яка збережеться до кінця року. Причинами є більш низький в порівнянні з торішнім рекордним, обсяг врожаю зернових, ряду овочів, фруктів і олійних культур. За оцінками міністерства, в серпні сільське господарство скоротилося на 5,5% і на 5,8% в липні.

У промисловості ситуація погіршується. У серпні падіння промислового виробництва склало 5,3% в річному вимірі («мінус» 4,2% в липні), зокрема в переробній промисловості — «мінус» 7,7% («мінус» 6,6% в липні).

Додатково

Нобелівську премію 2020 року з економіки отримали американські економісти Пол Р. Мілгром і Роберт Б. Вілсон. Вчені отримали 10 млн крон (960 тис. євро) за вдосконалення теорії аукціонів і винахід нових форматів аукціонів.