Вт. Июн 15th, 2021

Уряд ухвалив підготовлений Міністерством економіки законопроєкт, яким визначається перелік об’єктів, що є забороненими до приватизації. Це об’єкти енергетики, військово-промислового комплексу та підприємства критичної інфраструктури.

У статутних капіталах таких підприємств частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою за 50% плюс одна акція, передає The page з посиланням на «Укрінформ».

«Таких об’єктів дев’ять. Господарських товариств, у статутних капіталах яких 100% корпоративних прав належать державі, — 74. Об’єктів культури, спорту та лісового господарства, що не підлягають приватизації, — 474. Державних підприємств, які не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені на господарські товариства, — таких об’єктів 102», — сказав Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Він зазначив, що, складаючи відповідний перелік, у міністерстві виходили з того, наскільки ці підприємства є важливими. Це підприємства, які забезпечують енергетичну незалежність й обороноздатність держави, природні монополії, а також важливі для суспільства об’єкти.

«Ми пропонуємо залишити в управлінні держави приблизно 600 об’єктів», — заявив у себе у Facebook Денис Шмигаль, глава чинного Кабміну.

За його словами, під час складання цього переліку Мінекономіки керувалося оцінкою ступеня важливості підприємств. Серед таких об’єктів — «Нафтогаз», «Енергоатом», «Укренерго», «Укргідроенерго», «Укрзалізниця», «Укрпошта».

Також у державній власності залишиться й одне з головних космічних підприємств країни — Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова. За дорученням президента було затверджено порядок погашення заборгованості «Південмашу» в розмірі понад 300 млн грн. Це борги як по зарплаті працівникам, так і зі сплати податків і зборів.

Фонд держмайна тимчасово зупинив виставлення на конкурс об’єктів великої приватизації до стабілізації ситуації на світових ринках. Проте малу приватизацію було продовжено.