Huawei припинить виробництво високопродуктивного чипсета Kirin 9000 через санкції США

Китайський телекомунікаційний гігант Huawei заявив, що виробництво його найпередовіших чипів для смартфонів буде зупинено у вересні через санкції США, що призведе до «величезних збитків».

Генеральний директор Huawei Ю Чендон заявив на форумі технічної індустрії, що з 15 вересня компанія припинить виробництво високопродуктивного чипсета Kirin 9000 через санкції США, передає The page со ссылкой на Japan Times.

Ю також додав, що через обмеження компанія цього року зможе поставити «трохи менше ніж 240 млн одиниць» смартфонів — стільки було відвантажено і торік.

Чипи Kirin 9000 виробляє компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) на американському устаткуванні. TSMC припинила приймати замовлення від Huawei з травня, побоюючись можливих наслідків з боку адміністрації США.

Самостійно Huawei не має можливості виробляти чипи, які використовувалися в її смартфонах високого класу.

Контекст

Минулого року Вашингтон закрив для Huawei доступ до американських компонентів і технологій, включно з музикою Google та іншими сервісами для смартфонів.

Ці обмеження було посилено в травні 2020 року, коли Білий дім заборонив постачальникам по всьому світу використовувати американські технології для виробництва компонентів для Huawei.

Вашингтон також розгорнув дипломатичну кампанію щодо ізоляції китайської компанії, яка стала лідером глобальних перегонів за розгортання телекомунікаційної інфраструктури 5G.

Британський уряд поступився тиску США і на початку цього місяця пообіцяв видалити Huawei зі своєї мережі 5G до 2027 року попри попередження Пекіна про відплату.

Австралія та Японія також зробили кроки, щоб заблокувати або обмежити участь китайської компанії у розгортанні 5G. Європейські оператори зв’язку, включно з норвезькою Telenor і шведською Telia, відмовилися від Huawei як постачальника.

Компанія Huawei — найбільший у світі виробник телекомунікаційного мережевого обладнання — стала ключовою проблемою у геополітичному протистоянні між Пекіном і Вашингтоном. Останній стверджує, що компанія є серйозною загрозою кібербезпеці.