Facebook у 50 країнах запустила аналог TikTok

Соціальна мережа Instagram, що належить Facebook, запустила сервіс Reels відразу на обох провідних мобільних операційних системах – Android та iOS – у 50 країнах: США, Великій Британії, Франції, Німеччині, Австралії, Японії та ін.

Reels дозволяє створювати 15-секундні відеоролики, налаштовувати швидкість, підкладати музику або запозичувати аудіодоріжку з інших відео, додавати різні ефекти, обмінюватися роликами з друзями, повідомило The page з посиланням на видання The Verge.

Роббі Штайн, директор з продуктів Instagram, сказав, що Reels і TikTok відрізняються. Найбільшою відмінністю є зв’язок Reels з екосистемою Instagram. Поки що Instagram не платитиме популярним авторам за їхнє відео, як почала це робити TikTok.

The Verge нагадує, як Instagram запустила Stories у 2016 році, і тоді її звинуватили у створенні клону Snapchat. Instagram Stories швидко перевершив Snapchat за кількістю щоденних користувачів і продовжує залишатися надзвичайно успішним продуктом. Команда Instagram вважає, що зможе повторити успіх з Reels.

Контекст

TikTok можуть заблокувати у США за рішенням президента Дональда Трампа через ймовірне стеження за американськими користувачами. Microsoft може купити операції TikTok у США, що зупинить блокування.

The Wall Street Journal повідомляла, що Instagram переманює блогерів з TikTok на Reels і готова платити за це сотні тисяч доларів. У відповідь на це TikTok оголосила про створення власного фонду в розмірі $200 млн для підтримки авторів.