У II кварталі 2020 року економіка України знизиться на 10%

У II кварталі 2020 року економіка України знизиться на 10%. Це найглибший спад з часів анексії Криму Росією та початку військового конфлікту на Донбасі.

Водночас до кінця року економіка не зможе відновитися повністю, повідомляє The page з посиланням на Reuters.

Аналітики інвестиційної компанії ICU, на дослідження яких посилається Reuters, зазначають, що частина збитку економіці може компенсувати сектор АПК з високими показниками збору зернових. Але споживчий попит й активність інвесторів 2020 року залишаться слабкими.

У III кварталі ВВП України скоротиться на 5,5% у річному вимірі, а в IV — на 3%. Державна служба статистики опублікує дані щодо ВВП за другий квартал у середині серпня. У I кварталі економіка скоротилася на 1,3%, як порівняти зі зростанням на 2,9% у I кварталі 2019 року.

Дванадцять аналітиків, опитаних агентством Reuters, вважають, що українська економіка за рік зменшилася на 6,5%, порівнюючи зі зростанням на 3,2% 2019 року. Уряд очікує падіння 2020 року на 4,8%.

У МВФ прогнозували, що ВВП України впаде на 8,2% за підсумками 2020 року через брак заощаджень домогосподарств та обмежену фіскальну підтримку.