Друга хвиля COVID-19 — що буде з бізнесом

Світові експерти прогнозують другу хвилю коронавірусу COVID-19 восени. Однак навряд чи бізнес знову закриють на карантин.

Про це повідомив міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко в інтерв’ю «РБК-Україна», передає The page.

Він зазначив, що навіть якщо буде друга хвиля коронавірусу, масово бізнес не закриватимуть.

«Я не бачу активних ризиків, що ми восени ухвалимо якесь рішення, яке може закрити бізнес. Якщо будуть спалахи, закриватимемо точково», — пояснив Петрашко.

Він також зазначив, що багато людей уже навчилося працювати дистанційно.

Водночас міністр зазначив, що наразі діє система карантинних обмежень. І бізнес загалом їх дотримується.

«Є речі, з якими доводиться боротися в ручному режимі — наприклад, рішення щодо закриття нічних клубів, яке стосується переважно літнього періоду. Але загалом бізнес є дисциплінованим, дотримується карантинних обмежень — ми це бачимо», — пояснив Петрашко.

Приблизно таку ж тактику збираються застосовувати й у Франції, де вже розробили план на випадок другої хвилі захворюваності. Водночас у країні знову ввели обов’язкове носіння масок у громадських місцях. Таке ж рішення ухвалила й Чорногорія. Однак поки немає жодних ознак початку другої хвилі.

Контекст

З 17 липня в Київській області посилили карантинні обмеження у зв’язку з великим приростом кількості хворих на COVID-19.

Кабмін 20 травня ухвалив рішення про введення так званого адаптивного карантину в Україні, що означає послаблення або посилення карантинних заходів у кожному регіоні окремо з огляду на ситуацію з COVID-19. Пізніше адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 липня.