Сб. Фев 27th, 2021

Компанія Moderna оголосила про успішний перший етап клінічних випробувань експериментальної вакцини mRNA-1273 проти SARS-CoV-2. У перших восьми добровольців, на яких було протестовано вакцину, з’явилися антитіла до коронавірусу. Вакцину було розроблено за допомогою технології матричної РНК, яка фактично дає клітині команду виробляти відповідні білки, повідомляє The page.

Водночас на тлі новин про успішні випробування вакцини в The Wall Street Journal вийшла стаття, в якій йдеться про те, що інвестори мають бути обережними з акціями Moderna, адже ліків проти коронавірусу у компанії ще немає. Акції ж злетіли вгору лише через позитивні попередні результати випробувань. Загальна ринкова вартість компанії зросла майже до $30 млрд.

Компанія була заснована 2010 року під назвою ModeRNA на базі досліджень Дерріка Россі з Гарвардського університету, який розробив метод модифікації мРНК та вживлення її в клітини людини. Потім вона займалася розробкою та комерціалізацією мРНК-терапевтичних засобів для лікування серцево-судинних, метаболічних і ниркових захворювань та раку. 2016 року компанія почала займатися дослідженнями щодо застосування мРНК для боротьби з інфекційними хворобами.

Однак 2018 року видання Thrillist опублікувало статтю з критикою компанії через секретність її досліджень та відсутність наукової валідації й незалежної перевірки цих досліджень. Проте це не завадило Moderna зібрати у NASDAQ $621 млн, реалізувавши 27 млн акцій по $23. Загальна оцінка компанії склала $7,5 млрд.