В офіційному виданні Євросоюзу 4 березня опубліковано рішення про зняття заборони на імпорт і транзит територією ЄС продукції птахівництва з України через спалах пташиного грипу.

Про це повідомив посол України в ЄС Микола Точицький, передає The page.

За його словами, ЄС вперше застосував режим зонування в Україні в контексті спалаху грипу птиці.

В Україні планується запровадити механізм раннього попередження в аграрному секторі, що сприятиме своєчасному попередженню і належній боротьбі із захворюваннями тварин і рослин та запобіганню їх можливого негативного впливу на торговельні відносини з ЄС, додав Точицький.

Контекст. ЄС у січні призупинив імпорт м’яса птиці з України через спалах пташиного грипу на підприємстві «Хутір» у Вінницькій області.

У рамках Ради асоціації Україна – ЄС 29 січня українська сторона переконувала європейських партнерів обмежити заборону найближчими селами навколо виявлених вогнищ зараження.

Європейський союз 14 лютого підтримав рішення про зонування випадку пташиного грипу в Україні, знявши тим самим свою заборону на ввезення м’яса птиці з усієї території України. Про це повідомив торговельний представник – заступник міністра економіки Тарас Качка. «Чекаємо на оприлюднення відповідного рішення», – написав він.

Наразі заборону на імпорт української курятини зберігають: Японія, Корея, Азербайджан, Вірменія, Молдова, Ірак, Філіппіни, Марокко, Туніс, Сінгапур, Кувейт, Саудівська Аравія, Китай.