Міжнародний валютний фонд готовий виділити країнам $1 трлн на кредити, щоб допомогти їм у боротьбі з коронавірусом. $50 млрд з цієї суми отримають країни, що розвиваються, а до $10 млрд — члени Фонду із низькими доходами під нульову процентну ставку, повідомляє The page.

Як заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва в блозі на сайті установи, в якості першої лінії захисту будуть допомагати країнам з нагальними потребами в платіжному балансі.

За її словами, зараз у МВФ діє 40 угод на $200 млрд, які стануть інструментом для того, щоб швидко надати кризове фінансування.

«Ми отримали запити ще від 20 держав і будемо стежити за ними впродовж найближчих днів. Загалом ми зможемо задовольнити 189 країн – членів Фонду і тим самим продемонструємо цінність міжнародного співробітництва», — заявила Георгієва.

Контекст. СOVID-19 вперше з’явився в Ухані (Китай) наприкінці грудня 2019 року. 3 березня було зафіксовано перший випадок зараження вірусом в Україні, а 13 березня – першу смерть.

11 березня Київська міська держадміністрація ухвалила рішення запровадити ряд заходів у місті, щоб попередити можливе поширення коронавірусу. Під обмеження потрапили навчально-виховний процес і проведення масових заходів.

Кабмін на своєму засіданні 11 березня заборонив експорт товарів протиепідемічного призначення. Як пояснив на своєму першому пресбрифінгу прем’єр-міністр Денис Шмигаль, йдеться про медичні маски, рукавички, халати, костюми та інше. Таке обмеження необхідне для того, щоб забезпечити внутрішній попит в Україні на ці товари, адже впродовж останніх тижнів їхній експорт за кордон значно зріс. Водночас Кабмін виділив 100 млн грн на закупівлю засобів індивідуального захисту для потреб держорганів і поповнення держрезерву.

16 березня столична влада ухвалила рішення посилити обмежувальні заходи, щоб запобігти розповсюдженню коронавірусу. Обмежується пересування людей між Києвом та іншими містами, проведення заходів з масовою участю громадян. Заклади громадського харчування працюватимуть тільки на доставку їжі, закриються торгово-розважальні центри та магазини, крім продуктових та господарських. Пізніше президент Володимир Зеленський анонсував нові посилені заходи проти коронавірусу.