Уряду доручено за два місяці підготувати «Укрспирт» до приватизації

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів до квітня 2020 року прийняти усі підзаконні акти, які необхідні для реформування спиртової галузі, і почати готувати «Укрспирт» до приватизації.

Про це повідомили в пресслужбі глави держави, передає The page.

На сьогоднішній нараді з представниками Кабміну та Верховної Ради Зеленський наголосив, що потрібно запровадити електронну акцизну марку, реалізувати закон «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту», а також лібералізувати ринок. Крім того, за словами президента, правоохоронці спільно з урядом та Офісом президента повинні розпочати боротьбу з нелегальним обігом спирту.

Міністерка фінансів Оксана Маркарова зі свого боку зазначила, що сервіс перевірки акцизних марок уже запустили. За її словами, з 14 лютого він запрацює в режимі сканування по телефону, а до 1 березня його запустять повністю.

«Тільки після того як ми його вивчимо і опрацюємо протягом місяця, буде можливо завершити законопроєкт і запровадити його повноцінно». — Оксана Маркарова (Міністр фінансів)

Контекст. У жовтні 2019 року в уряді порахували, що через державну монополію на виробництво спирту розвивається тіньовий сектор і країна щорічно втрачає близько 4,6 млрд грн. Через місяць уряд розпочав фінансовий аудит «Укрспирту».

У грудні 2019 року Володимир Зеленський підписав закон, яким в Україні запроваджується дозвіл на виробництво спирту приватними компаніями. Це нібито має побороти тіньовий ринок у цій галузі і збільшити надходження до бюджету.